Стефка Костадинова

лека атлетика

- 1985 г. СП Париж – Световна шампионка
– 1985 г. ЕП Пирея – Европейска шампионка
- 1985 г. СК Канбера – носител на световната купа
- 1986 г. ЕП Щутгарт – Европейска шампионка
- 1987 г. СП Рим – Световна шампионка и Световна рекордьорка на скок височина с 209 см.
- 1987 г. СП Индианаполис- Световна шампионка / Световен рекорд в зала - 205 см. /
- 1987 г. ЕП Лиевен – Европейска шампионка
- 1987 г.носител на златен Оскар за спорт
- 1988 г. ЕП Будапеща – Европейска шампионка
- 1988г ОИ Сеул. - сребърен медал
- 1989 г. СП Будапеща – Световна шампионка
- 1993 г. СП Торонто – Световна шампионка
- 1994 г.ЕП Париж – Европейска шампионка
- 1995 г.СП Гьотеборг – Световна шампионка
- 1996 г. ОИ Атланта – Олимпийска шампионка с нов олимпийски рекорд 205 см
- 1997 г. СП Париж – Световна шампионка
- 197 успешни опита над 200

Николай Бухалов

Кану

- 1988 г. ОИ Сеул – бронзов медал на С1 1000м.
- 1992 г. ОИ Барселона – два златни медала на С1 500 м. и С1 1000м.
- 1997 г. ЕП – златен медал
- на СП печели 5 златни, 3 сребърни, 6 бронзови медала
- Обявен за най- добрия български състезател по кану- каяк на ХХ век.
3. Димитър Божилов- волейбол
- 1986 г. СП Париж – бронзов медал

Йордан Йовчев

Спортна гимнастика

- 1991 г. ЕП - сребърен медал на кон - един бронзов медал на земя
- 1995 г.СП – сребърен медал на халки
- 1996 г. СП – сребърен медал на халки
- 2000 г. ОИ Сидней - бронзов медал на халки, - бронзов медал на земя
- 2001 г.СП – златен медал на халки - златен медал на земя - сребърен медал в многобоя
- 2004 г. ОИ Атина -сребърен медал на халки, - бронзов медал на земя

Димитър Камбурски

Aкадемично гребане

- 1986 г. СП - сребърен медал на А2 скул

Петър Драгиев

Волейбол

- 1986 г. СП Париж - бронзов медал

Аргира Кърджалиева

Спортна акробатика

- 1987 г. СП - златен медал

Иванка Бадалска

каяк

- 1987 г. СП.- бронзов медал на К2 500м

Гинка Загорчева

Лека атлетика

- 1983 г. СП – бронзов медал
- 1983 г. ЕП – сребърен медал
- 1984 г. ЕП – сребърен медал
- 1985 г. СП – сребърен медал
- 1985 г. ЕП – златен медал
- 1986 г. ЕП – бронзов медал
- 1987 г. СП – златен медал
- 1987 г. СП – бронзов медал

Огняна Петрова

каяк

- 1987 г. СП.- бронзов медал на К2 500м
- 1988 г. ОИ Сеул- бронзов медал на К4 500м

Лалка Берберова

Академично гребане

-1988 г. ОИ Сеул - сребърен медал

Диана Палийска

Каяк

- 1986 г. СП Монреал- бронзов медал на К2 500м
- 1988 г. ОИ Сеул.- сребърен меадл на К2 500м - бронзов медал на К4 500м

Калофер Христозов

Спортна гимнастика

- 1989 г. ЕП. - бронзов медал на кон с гривни
- 1990 г. ЕП. - бронзов медал на кон с гривни
- 1991 г. ЕП. - златен медал на успоредка

Стоян Ненчев

Борба свободен стил

- 1985 г. СП за младежи - златен медал
- 1988 г ЕП. - бронзов медал
- 1990 г. СП - сребърен медал

Кирил Петков

Борба класически стил

- ЕП – златен медал

Иван Абаджиев

Вдигане на тежести

- 1957 г. СП.- бронзов медал
- избран за треньор номер едно за ХХ век,
неговите състезатели печелят 10 олимпийски, 59 световни, 79 европейски титли

Велик Капсъзов

спортна гимнастика

- 1959 г. ЕП – бронзов медал
- 1960 г. ОИ Рим - бронзов медал на халки
- 1960 г. ЕП – златен медал
- 1963 г. ЕП – златен медал

Георги Стойковски

лека атлетика

- ЕП – златен медал на троен скок

Райчо Христов

спортна гимнастика

- 1969 г. ЕП - златен медал на земя
- 1971 г. ЕП - златен медал на земя

Стоян Делчев

спортна гимнастика

- 1978 г. СП – два бронзови медала на висилка и кон с гривни
- 1979 г. ЕП - златен медал в многобоя - сребърен медал на висилка - бронзов медал на прескок.
- 1980 г. ОИ Москва - златен медал на висилка, бронзов медал в многобоя

Ваня Гешева

каяк

- 1977 г. СП – бронзов медал
- 1978 г. СП – сребърен медал
- 1980 г. ОИ Москва. - бронзов медал на К1 500м
- 1982 г СП – сребърен медал
- 1983 г. СП - сребърен медал
- 1986 г. СП – 1 златен медал
- 1988 г.ОИ Сеул - златен медал на К1 500м , сребърен медал на К2 500м, бронзов медал на К4 500м

Асен Златев

вдигане на тежести

- 1980 г. ОИ Москва- златен медал
- 1980 г. СП – златен медал
- 1980 г. ЕП – златен медал
- 1981 г. СП – златне медал
- 1981 г. ЕП – сребърен медал
- 1983 г. СП – сребърен медал
- 1983 г. ЕП – сребърен медал
- 1985 г. СП- сребърен медал
- 1985 г. ЕП – златен мзедал
- носител на приза „Златен килограм”

Пенка Стоянова

баскетбол

- 1980 г. ОИ Москва - бронзов медал.

Румен Александров

вдигане на тежести

- 1978 г. СП.- златен медал
- 1980 г. ОИ Москва. - сребърен медал
- 1980 г. ЕП.- златен медал

Генчо Цветанов

акробатика

- 1974 г. СП Москва -сребърен медал

Ангелина Михайлова

баскетбол

-1980 г. ОИ Москва.- бронзов медал

Каспар Симеонов

волейбол

- 1980 г. ОИ Москва.- сребърен медал

Анка Узунова

волейбол

- 1980 г. ОИ Москва -бронзов медал
- 1981 г. ЕП - златен медал

Вичо Михайлов

акробатика

- 1974 г. СП Москва -сребърен медал

Стоян Стоев

волейбол

- СП -сребърен медал

Стефан Топуров

вдигане на тежести

- 1984 г. ЕП – златен медал
- 1988 г. ОИ Сеул -бронзов медал.
- двукратен Европейски и Световен вицешампион

Петя Чолакова

художествена гимнастика

- 1986 г. СП - златен медал
- 1986 г. ЕП.- златен медал

Атанас Търев

лека атлетика

- 1982 г . ЕП – бронзов медал
- 1983 г. СП Хелзенки- бронзов медал
- 1986 г. ЕП - златен медал

Севдалин Маринов

вдигане на тежести

- 1985 г. СП – златен медал
- 1985 г. ЕП – златен медал
- 1986 г. СП – златен медал
- 1986 г. ЕП – златен медал
- 1987 г. СП – златен медал
- 1987 г. ЕП – златен медал
- 1988 г. СП – златен медал
- 1988 г. ЕП – златен медал
- 1988 г. ОИ Сеул – златен медал
- 1990 г. ЕП – златен медал

Минчо Пашов

вдигане на тежести

- 1983 г. СП -сребърен медал

Стефка Мадина

академично гребане

- 1983 г. СП.- бронзов медал на А2 скул
- 1987 г. СП. -златен медал на А2 скул
- 1988 г.ОИ Сеул -бронзов медал на двойка скул

Красимира Божилова

художествена гимнастика

- 1984 г. СП – златен медал
- 1984 г. ЕП – златен медал
- 1986 г. СП- златен медал
- 1986 г. ЕП – златен медал

Стоян Гунчев

волейбол

- 1980 г. ОИ Москва. - бронзов медал
- 1983 г. ЕП Берлин - бронзов медал

Лилия Филипова

художествена гимнастика

- 1984 г. ЕП - златен медал

Магдалена Георгиева

академично гребане

- 1985 г. СП – бронзов медал
- 1986 г. СП – бронзов медал - сребърен медал
- 1987 г. СП – златен медал
- 1988 г. ОИ Сеул- бронзов медал на скиф
- 1989 г. СП – бронзов медал

Петър Мерков

каяк

- 1999 г. ЕП – златен медал на К1 500м
- 1999 г ЕП – два сребърни медала на К4 500м и К4 1000м
- 2000 г.ОИ Сидни - сребърен медал К1 500м
- 2000 г. ЕП – сребърен медал К1 1000м - два бронзови медала на К1 500м и К4 1000м
- 2002 г. ЕП –сребърен медал на К1 500м - бронзов медал на К4 1000м

Ива Пранджева

лека атлетика

- 1990 г. СП за юноши и девойки в Пловдив- златен медал на дълъг скок
- 1993 г. СП Щутгард– бронзов медал на троен скок
- 1995 г. СП Гьотеборг– сребърен медал на троен скок
- 1996 г.ЕП Стокхолм – златен медал / зала /
- 1999 г. СП Маебаши– сребърен медал на троен скок - бронзов медал на дълъг скок
- 2000 г. ЕП Гент – бронзов медал на дълъг скок - сребърен медал на троен скок

Красимир Дунев

спортна гимнастика

- 1996 г. ОИ Атланта -сребърен медал на висилка
- 1996 г. ЕП.- златен медал на висилка
- 1996 г. СП - сребърен медал на висилка.

Милен Добрев

вдигане на тежести

- 1996 г. ЕП за кадети в Бургас– бронзов медал
- 2000 г. СП за юноши в Прага– сребърен медал
- 2001 г.СП Анталия – бронзов медал
- 2002 г. ЕП в Анталия– сребърен медал
- 2002 г. СП във Варшава– сребърен медал
- 2003 г. ЕП в Лутреки– златен медал
- 2003 г.СП във Ванкувър – златен медал
- 2004 г. ЕП в Киев– златен медал
- 2004 г ОИ Атина – златен медал
- 2005 г. СП Катар – бронзов медал

Бонка Пинджева

каяк

- 2002 г. СП Севиля– бронзов медал на К2 200м.
- 2003 г. Атланта – сребърен медал К2 – 500м.
- 2004 г. ЕП Познан– бронзов медал на К2 1000м.

Деляна Дачева

каяк

- 2002 г. СП Севиля– бронзов медал на К2 200м.
- 2003 г. Атланта – сребърен медал К2 – 500м.
- 2004 г. ЕП Познан– бронзов медал на К2 1000м
- 2005 г ЕП до 23 год. в Пловдив – бронзов медал на К1 500 м.

Иван Стоицов

вдигане на тежести

световен шампион вдигане на тежести